خبرگزاري دانشجو - ابوالاقاسم طالبي در نشست نقد و بررسي فيلم قلاده‌هاي طلا كه عصر امروز در تالار ابن‌سينا دانشكده علوم پزشكي دانشگاه تهرات برگزار شد، در ابتداي جلسه در پاسخ به انتقاد دانشجويان از فرهاد رهبر، رئيس دانشگاه تهران براي مخالفت با اكران اين فيلم گفت: آدم وقتي مسئول مي‌شود بايد همه طرف را راضي نگه دارد.
وي افزود: شايد از جاي ديگر به فرهاد رهبر گفته بوده اند كه نبايد با اكران اين فيلم موافقت كند و او هم مجبور بوده با اكران اين فيلم در دانشگاه تهران مخالفت كند.

كارگردان فيلم «قلاده هاي طلا» تاكيد كرد: با اينكه اين فيلم در تقويت وزارت اطلاعات است، اما نمي‌دانم كه چرا وقتي ما مي‌گويم كه اين يك فيلم و يك قصه است، دوستان وزارت اطلاعات باور نمي‌كنند؛ البته من بايد بگويم كه دكتر رهبر را درك مي‌كنم.

طالبي در خصوص مشكلات ساخت اين فيلم گفت: ما داريم در اين فيلم يكسري از اتفاقات در كشور را به صورت پازل نشان مي‌دهيم، اما همه صحنه‌ها را نتوانستيم در اين فيلم تداعي كنيم؛ زيرا هر كدام از وقايع فتنه 88 خودش يك فيلم سينمايي است.

وي ادامه داد:‌ اتفاقات هشت ماه فتنه سال 88 زمان مناسبي است براي ساخت فيلم‌ها و بايد حداقل 80 فيلم در اين خصوص در كشور ساخته شود.

كارگردان فيلم «قلاده‌هاي طلا» گفت: من منتظر هستم كه 79 فيلم ديگر را دوستان فيلم‌ساز به صحنه آمده و آن را بسازند و هركسي «قلاده هاي 2» را بسازد، من مدركم را به او مي‌دهم.

طالبي در خصوص اسناد استفاده شده در اين فيلم اظهار داشت: من براي به دست آوردن اين اسناد، سختي هاي زيادي كشيده ام و خيلي از جاها تحقير هم شده ام؛ اما توانستم آنچه را كه مي‌خواستم به دست بياوردم.

وي گفت: من با زنداني‌هاي زيادي ملاقات كردم، اما چيزي كه افراد تأكيد داشتند اين بود كه اسمي از ما آورده نشود.

كارگردان فيلم «قلاده‌هاي طلا» در ادامه خاطرنشان كرد: فيلم «قلاده‌هاي طلا» نشان مي‌دهد كه مردم وقتي احساس كردند كه امنيت ملي در خطر است، به صحنه آمدند.

طالبي ادامه داد: تمام حرف من در فيلم اين است كه ما نمي‌توانم به كساني كه عليه كشور اقدام مي‌كنند و وطن خود را مي‌فروشند، واژه‌اي بدتر از قلاده‌ نسبت دهيم و اگر اين واژه توهين هم باشد، من به آنها روا مي‌دانم.

وي يادآور شد: من بارها گفتم كه بسيجي هستم و از 17 سالگي عهدي با انقلاب بسته ام كه الان هم پاي آن عهد ايستاده‌ام.

الان بالاي 70 ميليون تومان براي ساخت فيلم وام مي‌دهند

كارگردان فيلم «قلاده‌هاي طلا» در خصوص حمايت از اين فيلم گفت: اين فيلم كاملا با  حمايت مركز فرهنگي روايت ساخته شده است، اما اگر مي‌خواستيم از وزارت ارشاد پول بگيريم الان به هر فيلمي بالاي 70 تا 150 ميليون تومان وام قرض الحسنه مي‌دهند.
 
سران اصلاح طلب: اين فيلم، يك فيلم منصفانه است
 
در ادامه، محمد خزاعي در خصوص مخالفت‌هاي پيش آمده براي اكران اين فيلم در دانشگاه تهران گفت: در طول اين مدت كه من در دانشگاه‌ها رفتم، كمتر پيش آمده است كه با اكران اين فيلم مخالفت شود و اينكه گفته مي‌شود در زمان اكران آن در برخي دانشگاه‌ها تنش ايجاد شده، اصلا اين‌گونه نيست و خدا را شكر با استقبال خوبي از طرف دانشجويان مواجه شده است.

وي ادامه داد: ما انتظار نداشتيم در داخل كشور كسي با اكران فيلم «قلاده هاي طلا» مخالفت كند؛ چرا كه اين فيلم در واقع در ميان مردم بصيرت ايجاد مي‌كند.

تهيه كننده فيلم «قلاده هاي طلا» در پايان گفت: اين فيلم را خيلي از سران اصلاح طلب ديدند و حتي با من تماس گرفته و از نحوه ساخت اين فيلم تشكر كردند و گفتند كه اين فيلم، يك فيلم منصفي بوده است.

خزاعي يادآور شد: ‌اگر لازم باشد، در رسانه‌ها اسم اين سران اصلاح طلب را عنوان خواهم كرد.
 
گفتني است، جلسه اكران و نقد و بررسي فيلم «قلاده‌هاي طلا» عصر امروز، با وجود مخالفت‌هاي مسئولان دانشگاه تهران، با استقبال پرشور دانشجويان در تالار ابن سيناي دانشكده علوم پزشكي دانشگاه تهران برگزار شد.

در اين جلسه، پس از اكران فيلم، نقد و بررسي اين فيلم با حضور طالبي، كارگران فيلم «قلاده‌هاي طلا» و محمد خزايي، تهيه كننده آن برگزار شد

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.