رييس سازمان ثبت اسناد و املاك ايران با اشاره به ادعا‌هاي واهي اماراتي‌ها درباره جزاير سه‌گانه و مباحث مطرح شده پيرامون خليج هميشه فارس تاكيد كرد كه «سوابق مالكيتي اين جزاير در سازمان ثبت و اسناد كشور وجود دارد و مدارك فارس بودن خليج هميشه فارس نيز به اندازه كافي موجود است. همه اينها دلالت بر اين دارد كه اين جزاير متعلق به ايران است و اين ادعا‌ها حواشي بيش نيست».

احمد تويسركاني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره استنادات تاريخي فارس بودن خليج‌ هميشه فارس اظهار كرد: اطلاعات و اسناد تاريخي در سازمان ثبت اسناد كشور در اين باره موجود است كه اين خليج‌ با نام فارس در گذشته‌هاي دور وجود داشته است. هم‌چنين اسناد مالكيتي كه مربوط به جزاير سه گانه ايراني و سواحل آن در اختيار ماست، همه حكايت از اين دارد كه خليج‌فارس از ابتدا خليج‌فارس بوده است و اين جزاير نيز متعلق به ايران است.

معاون رييس قوه قضاييه ادامه داد: سوابق ثبت مالكيتي همه اين موارد در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور وجود دارد و همه اينها دلالت و حكايت بر اين موضوع دارد كه خليج‌فارس، فارس بوده و هم‌چنين حواشي كه در مورد جزاير سه‌گانه ابوموسي، تنب كوچك و تنب بزرگ مطرح شده است ادعاهايي غيرمستند است كه هيچ‌گاه راه به جايي نخواهد برد.

وي خاطر نشان كرد: اسناد مالكيتي اهالي كه در جزاير سه‌ گانه مورد نظر زندگي مي‌كنند نيز به نام آنها در سازمان ثبت اسناد و املاك از گذشته صادر شده و وجود دارد. هم‌چنين در بعضي جزاير كه فعاليت‌هاي نفتي در آنجا صورت مي‌گيرد مانند جزيره خارك و جزايري كه در عرصه فعاليت مناطق آزاد است همه سنددار هستند و تمامي آنها تحت پوشش كاداستر ايران قرار دارد.تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.