رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده هسته ای چالش ظالمانه تحمیلی بر ایران است که با یک یا دو مذاکره حل نمی شود. اینکه اجلاس بغداد منتهی به پایان گفتگوها باشد انتظار غلطی است.

به گزارش مهر، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از دیدارش با رئیس جمهور و رئیس مجلس ترکمنستان پرداخت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجلاس بغداد گفت:  اجلاس بغداد در ادامه مذاکرات استانبول انجام می شود، بحث هسته ای که چالش ظالمانه تحمیلی بر ایران است با یک یا دو مذاکره حل نمی شود.

وی ادامه داد: آنچه که در این میان مهم است تاکید ایران بر حق خود در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای علیرغم فشارهای بین المللی، سیاسی و اعمال قطعنامه ها است.

بروجردی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در جهت احقاق حقوق و حفظ منافع خود عمل می کند. امروز هم نمایندگان در بیانیه ای ضمن تاکید از تیم مذاکره کننده حمایت قاطع خود را از این تیم و منافع ملی جمهوری اسلامی اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه راهبرد اجلاس بغداد مشخص است، گفت: ایران هیچ گاه مذاکرات با 1+5 در بعد هسته ای را محدود نکرده است به همین دلیل بسته پیشنهادی ایران به این گروه مجموعه ای از مسائل مهم را در بر گرفته که شامل مقابله با تروریسم، مبارزه با مواد مخدر و انرژی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: در اجلاس بغداد بحث هسته ای یک حلقه از زنجیره گفتگو با 1+5 است که دارای حلقه های متعدد بوده است.

بروجردی گفت: اظهارات اخیر اشتون نشان می دهد که عملا از این مرحله عبور کرده ایم.

وی ادامه داد: فشار صهیونیست ها و آمریکا در این راستاست که پرونده هسته ای ایران به نقطه پایان نرسد و استمرار یابد. علت استمرار ادعاهای آمریکا به همین دلیل است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اصل گفتگو با کشورهای 1+5 موافق هستیم، اظهار داشت: امیدواریم در مذاکرات بغداد، 1+5 با توجه به واقعیت های صحنه و با احترام به حق ایران در دستیابی به فناوری هسته ای سیاست تقابل را به سیاست تعامل تبدیل کند تا بدین وسیله اجلاس بغداد منتهی به پایان گفتگوها شود.

بروجردی در خصوص تاکید سنای آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران گفت: ما از منافع ملی خود با جدیت دفاع می کنیم و معتقدیم تحولاتی با توجه به تغییرات در فرانسه و آمریکا در راه است و سیاستمداران جدید این کشور نیز تمایل به تفاهم دارند.

وی ادامه داد: آمریکا با اقدام نظامی صهیونیست ها علیه ایران مخالف است زیرا در دو آزمون سخت در عراق و افغانستان شکست خورده است.

وی با تاکید بر اینکه گزینه نظامی علیه ایران بسیار دور از ذهن است اظهار داشت: صهیونیست ها که تجربه جنگ 33 و 22 روزه و شکست سخت را در حافظه تاریخی خود دارند مرتکب چنین اشتباهی نخواهند شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در خصوص مذاکرات اخیر ایران و آژانس در وین گفت: چند روز پیش در وین مذاکرات مفصلی صورت گرفت بر اساس این مذاکرات سیاسی جمهوری اسلامی همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

وی در پایان تاکید کرد: نظارت آژانس چه در قالب بازرسی ها و دوربین ها در حال اعمال است اما اسرائیل و آمریکا با دادن اطلاعات غلط در حال شبهه افکنی ها هستند بنابراین جمهوری اسلامی با اصل گفتگو و شفاف سازی قصد مقابله با این سیاست آمریکا را دارد.تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.