اخبار ,اخبار اجتماعی ,هواشناسي

 

اخبار اجتماعی - موج جدید بارش برف و باران

يك پژوهشگر هواشناسي از موج جديد بارش برف و باران، كاهش محسوس دما و به دنبال آن افت فشار گاز طي روزهاي آينده خبر داد.

احسان مرادي درباره اين بارش ها گفت: خوشبختانه طي روزهاي باقيمانده از ديماه، كشورمان چندين بار تحت تاثير سامانه هاي بارش زا قرار خواهد گرفت و بارش هاي مناسبي را در بسياري از استان ها خواهيم داشت كه بيشتر بارش ها به شكل برف خواهد بود و شك نكنيد ديماه امسال پس از سال ها يكي از خاطره انگيزترين ماه هاي زمستان، در بسياري از مناطق كشور خواهد شد.

اين پژوهشگر در اين باره افزود: اولين سامانه بارش زا از فردا (يكشنبه)، به كشورمان نفوذ مي كند و يكي از ممتازترين سامانه هاي بارش زاي امسال خواهد بود، زيرا بيشترين بارش هاي خود را دقيقا در استان هايي رقم مي زند كه درگير بحران آب هستند.

مرادي درباره مناطق تحت تاثير اين سامانه گفت: به جز استان هاي خراسان شمالي، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي كه كمتر تحت تاثير اين سامانه قرار مي گيرند، تقريبا در ساير استان ها بارش خواهيم داشت، اما اوج بارش اين سامانه در جنوب غرب، غرب، جنوب و دامنه هاي زاگرس خواهد بود.

 

از نظر استاني در استان خوزستان، كهكيلويه و بوير احمد، چهارمحال و بختياري، لرستان، مناطقي از ايلام، مناطقي از فارس و بوشهر بارش هاي شديدي خواهيم داشت كه البته از دوشنبه شب و بامداد سه شنبه بارش هاي جنوب كرمان، استان هرمزگان و شمال سيستان و بلوچستان هم چشمگير خواهد بود. حتي در اين مدت در استان هايي مانند استان اصفهان پس از سال ها در مناطق شهري هم برف بر زمين خواهد نشست.

مرادي درباره زمان آغاز و پايان بارش ها اضافه كرد: ابتدا از فردا(يكشنبه) بارش از سمت جنوب غرب و غرب شروع مي شود، به تدريج با نزديك شدن به ساعات بامداد دوشنبه علاوه بر گسترش بارش ها به مناطق وسيعتري از كشور شاهد شدت گرفتن بارش در جنوب غرب و غرب خواهيم بود.

 

سرانجام روز دوشنبه بارش بيش از نيمي از كشور را فرا گرفته، علاوه بر استان هاي غربي و جنوب غربي، در مركز، جنوب، دامنه هاي زاگرس، دامنه هاي البرز، تهران و سواحل درياي خزر هم بارش هايي خواهيم داشت. از بامداد سه شنبه ضمن كاهش بارش در غرب و جنوب غرب، شاهد بارش در نيمه شرقي، جنوب شرق، شرق درياي خزر و مناطقي از شمال شرق خواهيم بود و از اواخر سه شنبه و روز چهارشنبه بارش ها در اين مناطق هم تمام مي شود.

اين پژوهشگر با هشدار به مسئولان و هموطنان گفت: اين سامانه بارش زا علاوه بر داشتن پتانسيل بارشي مناسب، با هواي سردي نيز همراهي مي شود كه سبب بارش برف گسترده در كشور و بارش سنگين برف در جنوب غرب، غرب، دامنه هاي زاگرس، تا حدي دامنه هاي البرز و مناطقي از مركز كشور خواهد شد.

 

با اين حساب در مناطق ياد شده بي هيچ شكي بسته شدن راه هاي منتهي به گردنه ها، محاصره روستاها توسط برف و غافلگير شدن مسافران را خواهيم داشت. از طرفي در مناطق گرمسيري جنوب غرب و جنوب طغيان رودهاي فصلي و آبگرفتگي معابر عمومي رخ مي دهد.

مرادي با هشدار به مسئولان شركت گاز نيز گفت: از فردا شب تا چهارشنبه دماي هوا در سراسر كشور كاهش محسوسي خواهد داشت كه در مناطق وسيعي از كشور كمترين دماهاي امسال رقم مي خورد و لازم است اتاق بحران گاز از هم اينك تشكيل شود و تمهيدات لازم اتخاذ شود.

اين پژوهشگر در آخر اضافه كرد: پنجشنبه اين هفته سامانه كم فشار جديدي بر روي جنوب مديترانه و مستقر مي شود و بار ديگر از روزهاي ابتدايي هفته آينده سبب بارش برف و باران در كشور خواهد شد.

اخبار اجتماعی - مهر

 تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.