در جلسه صميمانه دولت و مجمع چه گذشت؟

ستاد تدابیر اقتصادی دولت از سه سال پيش فعال شده است

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام از همكاري خوب دولت و مجمع طي شش ماه اخير خبر داد.

به گزارش ايسنا محسن رضايي با اشاره به جلسه روز شنبه دولت و مجمع تشخيص مصلحت نظام آن را خوب توصیف کرد و گفت: دولت با تیم اقتصادیش شامل آقایان حسینی وزیر اقتصادی و دارایی، قاسمی وزیر نفت، غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و بهمنی ريیس کل بانک مرکزی به جلسه مجمع آمدند و در رابطه با مشکلات اقتصادی کشور گزارش ارائه دادند.

وی با بیان این‌که «از طرف اعضای مجمع هم سوالات و ابهاماتی مطرح شد» افزود: بعضی از اعضای مجمع نظراتی داشتند که ارائه کردند و در مجموع جلسه خوبی بود و فضای صمیمانه‌ای میان مجمع و دولت برقرار شد.

وي درباره جزئیات گزارش ريیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت گفت:‌ هم آقای احمدی‌نژاد و هم وزرای اقتصادی دولت ابتدا گزارشی از وضع ا قتصادی کشور ارائه کردند و در این گزارش توضیح دادند که چه مشکلاتی را کشورهای غربی مخصوصا امریکا و اروپا برای اقتصاد ایران از دو سال پیش به این ور به وجود آورده‌اند که طی شش ماه گذشته تشدید شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام افزود:‌ بر اساس گزارش دولت درآمدهای ارزی ما را کاهش دادند، نقل و انتقال ارز از یک بانک به بانک دیگر را با مشکل مواجه کرده‌اند و حتی اخیرا کشتی‌هایی را هم که برای ایران جنس می‌آوردند تحریم کرده‌اند.

وي با بیان ا ین‌که «توضیحات ريیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت کاملا بیانگر این بود که یک جنگ اقتصادی ناجوانمردانه علیه کشور و ملت ما طراحی کرده‌اند» گفت: از طرفی دوستان در دولت توضیح دادند که با این جنگ اقتصادی چه کار کرده‌اند و چه برنامه‌هایی را پیاده کرده‌اند.

وی افزود: گزارشات دولت حکایت از یک امیدواری بود که نشان می‌داد دولت هم یک ستاد تدابیر اقتصادی را از دو سه سال پیش طراحی کرده و از طرفی علاوه بر آن کمیته‌ای را تشکیل داده‌اند که به طور دائم به ریاست آقای ريیس‌جمهور جلسه دارند.

رضایی گفت: آقای احمدی‌نژاد در اين جلسه اعلام کرد خود بنده فعالانه از صبح زود جلساتی بین وزرای اقتصادی و بانک مرکزی گذاشته‌ایم که این جلسات بعضا تا شب به طول انجامیده است.

به گزارش ايسنا به نقل از واحد مركزي خبر وی با بیان این‌که «گزارشات دولت امید بخش بود» افزود: این گزارشات نشان می‌داد دولت با همه توان در صحنه است تا بر این مشکلات و تحریم های غرب علیه کشورمان غلبه کند.

وي گفت: در اين جلسه هم‌چنين گزارش ریزی از ا قدامات دولت ارائه شد مانند این‌که چطور دولت توانسته نقدینگی را جمع‌آوری کند. دولت اعلام کرد رشد نقدینگی را از 25 درصد به 19 درصد تقلیل داده‌ایم و این با فروش سکه و جمع‌آوری نقدینگی و اقدامات دیگر صورت گرفته است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بیان این‌که «گزارشات دولت روشن است» گفت:‌ براساس این گزارشات اگر این اقدامات را دولت انجام نداده بود یک فاجعه بزرگ نقدینگی در کشور اتفاق افتاده بود.

وي تصریح کرد:‌ البته دولت از گرانی‌های امروز راضی نبود و به صراحت می‌گفت ما از گرانی‌هایی که به مردم فشار می‌آورد راضی نیستیم. دولت و تیم اقتصادی آن مدعی بودند اگر اقدامات اخیر را انجام نمی‌دادند خطر بزرگی کشور را آسیب می‌زد و نمی‌توانستند جلوی این خطر را بگیرند.

وی در پاسخ به سوالی درباره نظر مجمع و اعضای آن پیرامون گزارش اقتصادی ريیس‌جمهور افزود: در بین اعضای مجمع البته اختلاف نظرهایی در خصوص گزارش اقتصادی دولت بود اما غالبا با دولت همراهی و اعلام کردند آمادگی دارند به دولت کمک کنند.

رضایی گفت: سوالات و ابهاماتی از طرف اعضای مجمع وجود داشت که وزرای اقتصادی آقای احمدی‌نژاد به آن‌ها جواب دادند. دولت وعده‌هایی دادکه برخی وزرای معتقد بودند می‌توانند طی ماه‌های آینده این وعده‌ها را عملی کنند.

وي گفت:‌ آقای دکتر احمدی‌نژاد اعلام کرد من یک برنامه یکساله برای مقابله با تحریم‌ها تنظیم کرده‌ام تا دولت فعالیت‌های بیشتری از خود نشان دهد.

وي افزود: در پایان جمع بندی این بود که با این جنگ اقتصادی که پیش آمده باید با برادری و وحدت میان قوای سه‌گانه و خود مجمع تشخص مصحلت نظام مبارزه کنیم. بالاخره این جنگ اقتصادی توطئه‌ای علیه ملت ایران است و من خودم معتقدم ما در این شرایط واقعا باید بحث ها و رقابت‌های سیاسی را به نحوی کنترل کنیم که روی منافع ملی و مشکلات مردم آسیبی وارد نشود و ا ن‌شاءالله ما این همکاری با دولت را ادامه می‌دهیم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ما در مجمع تشخص مصحلت 5 - 6 ماه است که همکاری خیلی خوبی را با دولت شروع کرده‌ایم و از همان اول سال ملت مشاهده کرد که دولت در مجمع شرکت کرد و خود آقای احمدی‌نژاد جلسات مجمع را می‌آید.

وي گفت: ما با وزارتخانه‌ها همکاری خوبی را طراحی کرده‌ایم و در دبیرخانه مجمع به طور منظم با وزرا جلسه داریم و تبادل نظر می‌کنیم. تلاش خواهیم کرد با وحدت از سد این مشکلات عبور کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره نظر ريیس مجمع تشخص مصحلت نظام درباره گزارش دولت گفت: آقای هاشمی از این‌که دولت در مجمع گزارش دقیقی داد تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کرد وعده‌های داده شده، عملی شود. از طرف دیگر آقای هاشمی رفسنجانی از زحمات دولت که تاکنون کشیده شده و با عث شده مشکلات مردم کنترل شود تشکر کرد./ایسناتاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.