رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت:امکان بهره‌برداری از باند فرکانسی 620 تا 790 مگا هرتز که برخی کشورها برای پخش برنامه‌های تلویزیونی از آن استفاده می کردند، حذف شد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود خسروی افزود: بر اساس مصوبه کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی 2007، حدود 120 شبکه ماهواره‌ای که در اتحادیه بین المللی مخابرات پرونده دارند و تعداد زیادی از آنها خاک کشورمان را ‌پوشش می دهند به علت امکان ایجاد تداخل در شبکه‌های زمینی بویژه شبکه‌های تلویزیونی حذف شدند.

وی افزود:این پیشنهاد در ابتدا از طرف هیات ایرانی در کنفرانس رادیویی مطرح شد که با استقبال بسیاری کشورها مواجه شد و در نهایت به تصویب اعضای حاضر در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی 2007 رسید.

خسروی گفت:تصویب این پیشنهاد موفقیت بزرگی برای هیات ایرانی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این باند امکان پخش برنامه‌های تلویزیونی و دریافت آن بدون هیچگونه تجهیزات اضافی را فراهم می‌کرد افزود: وزارت ارتباطات این موضوع را از سال 81 پیگیری کرده و فعالیت‌های گسترده‌ای در اجلاس‌های مختلف اتحادیه بین الملل مخابرات (ITU) انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی 2007، فقط دو شبکه روسیه که برای پوشش خاک آن کشور استفاده می شود و اقدامات لازم برای ثبت و استفاده از آن‌ها در سال 1994 انجام شده است، فعال خواهد بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گفت: بر اساس یکی از مواد مقررات رادیویی، پخش برنامه‌های تلویزیونی بر روی خاک کشورهای دیگر از طریق ماهواره‌های تلویزیونی منوط به موافقت ان کشورها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی که مخالف دریافت اینگونه برنامه‌های تلویزیونی هستند، چهار ماه از تاریخ انتشار اطلاعات فرصت دارند تا اعتراض خود را به اتحادیه جهانی مخابرات ITU و کشور صاحب ماهواره ابلاغ کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با تلاش هیات ایرانی، استفاده از این باند در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی سال 2003 به حالت تعلیق در آمد و پس از انجام پیگیری های مستمر و با مصوبه این کنفرانس در سال 2007، استفاده از آن به طور کامل حذف شد.  

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.