مهدی چمران گفت: مردم ساکن در جنوب شهر تهران از آبی استفاده می کنند که کیفیت پایین دارد و کل آب این مناطق در وضعیت هشدار است.

به گزارش مهر، رئیس شورای شهر در هفتاد و سومین جلسه شورا که امروز در صحن علنی برگزار شد در جریان ارائه گزارش مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ، خاطرنشان کرد: پیش از این کارهایی برای حل معضل کیفیت پایین آب باید انجام می شد که متاسفانه انجام نشده است.

وی با اشاره به عقب ماندگی تهران یاد آور شد: در حالی که همه استان تهران را برخوردار از امکانات می دانند ولی سرانه های مختلف آموزشی، بهداشتی و ... تهران کمتر از سایر نقاط کشور است.

چمران همچنین خواستار آن شد که رسانه ها وضعیت فعلی آب تهران را منعکس کنند و تصریح کرد: باید رسانه ها بنویسند که آب تهران به مرحله بحران نزدیک شده است و باید تلاش کرد بحران حل شود و اگر بحران ایجاد شود نمی توان گفت که می دانستیم ولی نگفتیم ولی مسائل باید به گونه ای انعکاس پیدا کند که مردم نگران نشوند.

وی همچنین به کاهش محدوده شهر تهران اشاره کرد و افزود: بر اساس طرح جامع و طرحهای تفصیلی محدوده شهر تهران کاهش یافته است و به ساختمان های بالاتر از تراز 1800 متر پروانه داده نمی شود.

رئیس شورای شهر تهران همچنین یاد آور شد: یک تعاونی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی از سال 72 پروانه ساخت بالاتر از تراز 1800 متر دریافت کرده وهمه دادگاهها هم به نفع آنها رای داده اند ولی شهرداری و شورا در مقابل ساخت آن ایستاده اند.

چمران همچنین خطاب به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اگر شما هم به اینگونه ساختمانها آب بدهید خودتان مسئول هستید.

در همین حال رسول خادم ، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز گفت: از سال 1400 به بعد، شهر تهران سالانه با بیش از 400 میلیون متر مکعب آب روبرو خواهد بود.

وی یاد آوری شد: کمبود عنوان شده درحالی است که در سال 1404 به افق سند چشم انداز شهر تهران می رسیم و باید در بهترین وضعیت باشیم و برای حل این مشکل از هم اکنون باید برنامه ریزی کرد.

ابتکار رئیس کمیته زیست محیطی شورای شهرنیز خواستار محاسبه ارزش ذاتی آب بها شد و افزود: امروزه در دنیا ارزش ذاتی منابع طبیعی محاسبه می شود و در ایران نیز بر اساس برنامه توسعه ، حساب های ملی باید سبز می شد تا ارزش واقعی منابع تعیین شود.

وی همچنین از تغییرات اعمال شده در طرح جامع تهران توسط شورای عالی شهر سازی انتقاد کرد و یاد آور شد: شورا باید بار دیگر به این موضوع وارد شود و طرح جامع شهر تهران مورد بازنگری قرار بگیرد ، چرا که با تغییرات اعمال شده توسط شورای عالی شهرسازی سقف جمعیتی و میزان تراکم افزایش یافته است.

وی نتیجه این افزایش را مخاطره های زیست محیطی دانست و افزود: دلیل عنوان شده برای این افزایش ، تثبیت قیمت مسکن عنوان شده است که این مسئله جای بحث بسیار دارد.

پروین احمدی نژاد عضو کیمسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز خاطرنشان کرد: علیر غم سرمای اخیر میزان مصرف آب در این روزها افزایش یافته است که عمده دلیل آن شتشوی ماشین ها بوده است و به همین دلیل الگوی مصرف باید اصلاح شود.  

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.