گردهمايي علما و ائمه جماعات از سوي جامعه‌ي روحانيت مبارز و مركز رسيدگي به امور مساجد، صبح امروز - پنج‌شنبه- در مسجد شهيد مطهري واقع در ميدان بهارستان برگزار شد.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله مهدوي كني در اين مراسم با اشاره به مشكلات اقتصادي كشور اظهار كرد: امروز اگر چه مشكلات مادي براي مردم مخصوصا مردم ايران وجود دارد ولي وظيفه اصلي روحانيون اين است كه فرهنگ مردم را حفظ كنند؛ اگر فرهنگ درست شود بسياري از مشكلات اقتصادي مردم هم حل مي‌شود.

دبيركل جامعه‌ي روحانيت مبارز با بيان اين كه بسياري از گراني‌ها به دليل بي‌فرهنگي مردم است، افزود: مردم به زياده‌طلبي عادت كرده‌اند، آنچه اسلام از قناعت مطرح مي‌كرد كجا رفته است؟ ما هستيم كه بايد مردم را دعوت كنيم و بگوييم‌ اي مردم از زياده‌طلبي دست برداريد.

وي ادامه داد: ما مشكلات و قصور‌ها را فرافكني مي‌كنيم و براي تبرئه خود مي‌گوييم كه اشتباه از ديگران است، درحالي كه تقصير هم به گردن ما است. مردم امروز زياد حرف مي‌شنوند و بيش از سابق بحث ديني داريم، ولي مساله تربيت و تبليغ غير از گفتار است. علما بايد زير بال جوانان را بگيرند و آن‌ها را بالا ببرند و اين امر محقق نمي‌شود مگر با علم و گذشت.

مهدوي‌كني هم‌چنين به وظيفه‌ي روحانيون در شرايط فعلي اشاره كرد و گفت: در قرآن كلمات دعوت، هدايت، و ارشاد وجود دارد ولي كلمه تبليغ از همه اين‌ها رساتر است. تبليغ يعني رساندن چيزي به مرحله‌ي بلوغ و كمال؛ تبليغ يك مشافهه‌ي رو در روست، و پيامبر(ص) درباره‌ي امامت و ولايت بارها سخن گفته بودند.

وي با بيان اين كه تبليغ مشكلاتي هم دارد، افزود:‌ تفهيم رسالت،‌ معارضه با افكار ديگران است و عده‌اي با محتواي تبليغ معارضه مي‌كنند. وظيفه پيامبر(ص) تبليغ بوده و روحانيت اين راه را ادامه مي‌دهد، پس بيش از همه‌ي مردم وظيفه دارند.

مهدي كني،‌ سپس خطاب به روحانيون گفت:‌ براي بيان حقيقت از كسي نترسيد. تجربه‌ي سال‌هاي نبوت و امامت نشان مي‌دهد آن‌هايي كه در اين رسالت كوشا بوده‌اند موفق هم بوده‌اند و اين مشكلات بدون جهاد، گذشت،‌ و ايثار نبوده است.

دبيركل جامعه‌ي روحانيت مبارز، در بخش ديگر سخنانش به انتخاب خود به عنوان نماينده مجلس خبرگان در انتخابات ميان دوره‌اي تهران اشاره كرد و افزود:‌ من در هيچ انتخاباتي در جمهوري اسلامي‌شركت نكرده‌ام، به جز دور اول زمان رياست جمهوري مقام معظم رهبري كه به طور صوري با تعدادي ديگر از آقايان نامزد شديم و بعد هم يك روز قبل از انتخابات انصراف دادم. در روز انتخابات عده‌اي نمي‌دانستند كه من انصراف داده‌ام و به من راي مي‌دادند. من هم كه در آن زمان نخست وزير بودم به توصيه آقاي رفسنجاني در همان روز مصاحبه‌اي كردم و به مرم گفتم كه به من راي ندهيد.

وي اضافه كرد: در اين دوره هم به دعوت جامعه مدرسين حوزه علميه قم آمده‌ام و اگر هم راي نمي‌آوردم هيچ ناراحت نمي‌شدم و حالا هم كه راي آورده‌ام خيلي خوشحال نشدم. ولي به هر حال وظيفه دارم كه از مردم تشكر كنم.

مهدوي كني در ادامه حضور مردم در دور اول انتخابات مجلس را بسيار خوب ارزيابي كرد و گفت: يكي از دلايل اصلي حضور جدي مردم، حضور روحانيت بود؛ حضور علما و مساجد در نظام ما نقش اساسي دارد. شيخوخيت در كشور ما بسيار جايگاه دارد و يك نظام اسلامي‌ نياز به حضور علما دارد.

وي افزود: در ملاقات خود با آقاي احمدي‌نژاد به ايشان گفتم كه ما را ابزار فرض نكنيد. ما پيش و پس از انقلاب مبارز بوديم و با فساد و آنچه مخالف مصالح دين و كشور است مبارزه مي‌كنيم. در عين حال كه نبايد دولت را تضعيف كرد، نبايد چشم‌هاي خود را هم ببنديم و بگوييم همه چيز خوب است.

به گزارش ايسنا، دبيركل جامعه‌ي روحانيت مبارز، با بيان اين كه در انتخابات، مصحلت نظام و انقلاب بايد رعايت شود اظهار كرد: در انتخاب افراد بايد اصلح را در نظر گرفت، ولي گاهي انسان ناگزير است كه اصراري بر اصلح نداشته باشد. بنده در انتخابات تهران در هيچ دوره‌اي به همه افراد يك ليست راي نمي‌دادم، ولي اين بار گفتم كه به همه‌ي افراد ليست جبهه متحد اصولگرايي راي مي‌دهم ولو اين كه مي‌دانستم كساني در خارج از اين ليست ممكن است اصلح باشند.

وي ادامه داد: در دور اول مي‌گفتم اگر به اين 30 نفر راي ندهيم معلوم نيست كه به جاي آن يك يا چند نفر چه كساني مي‌آيند چرا كه شايد فردي مي‌آمد كه با آن موافق نبوديم. اگر مي‌خواهيم مجلس خوبي داشته باشيم به 11 نفر اصولگراي تهران و ديگر اصولگرايان در شهرستان‌ها راي دهيد.

مهدوي‌كني با تاكيد بر اين كه بايد در آينده انتخابات را ‌آسيب شناسي كنيم، تصريح كرد: وحدت نسبي جبهه متحد اصولگرايان نتايج مثبتي داشت، و اگر مي‌خواهيم اين روند ادامه داشته باشد بايد وحدت را به عنوان الگوي خود قرار دهيم.

وي سپس به نمايندگان فعلي و آينده‌ي مجلس توصيه كرد: به عنوان يك برادر روحاني عرض مي‌كنم كه رقابت‌هاي سلبي را به رفاقت‌هاي ايجابي برگردانيد؛ چرا كه هم تنش‌ها كم مي‌شود و هم اعتماد مردم بيشتر مي‌گردد.

دبيركل جامعه‌ي روحانيت مبارز، تاكيد كرد: ‌مسوولان كشور بايد كوشش كنند مشكلات مردم حل شود. فرافكني تقصيرها درد مردم را دوا نخواهد كرد، و شكي نيست كه تقصير به گردن همه است. اگر مردم ببينند كه مسوولان در مقام رفع مشكلات هستند و قبول كنند كه مشكلاتي وجود دارد و بخشي از تقصير هم به گردن آن‌هاست، قدري آرام مي‌شوند.

مهدوي كني در ادامه صحبت‌هاي خود با بيان اين كه قبول ندارم با نمايش‌هاي رسانه‌اي، كارهايي كه مشروعيت ندارند را به نام دين مشروعيت دهيم،‌ افزود: برخي مي‌گويند مي‌خواهيم دفع افسد به فاسد كنيم. روزي من به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كه از افراد متدين هم هست گفتم، آيا آمار گرفته‌ايد كه اين فاسدها كه به ميدان آورده‌ايد چقدر افسد از بين رفته است؟ ايشان پاسخ داد: نه.

وي افزود:‌ وظيفه‌ي ما روحانيون است كه به اين مسائل بپردازيم. چرا بايد با اين ريش سفيد پاي آوازخواني دخترها بنشينيم؟ چه دردي را از مساله انرژي هسته‌اي دوا مي‌كند كه در مراسم آن، كر اجرا كنيم؟ ما نبايد مسائل ديني را براي برخي چيزها كه مردم دوست دارند فدا كنيم و تنها با صحبت نمي‌شود جلوي مفاسد را گرفت و تربيت هم لازم است.

به گزارش ايسنا،‌ در ابتداي اين مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمين طباطبايي، در سخنان كوتاهي با بيان اين كه امروز دو بيماري خطرناك هم به دين و هم به دنيا ضربه زده است، اظهار كرد: اين دو بيماري دروغ‌پذيري و دروغ‌گويي است. دروغ و دروغ پذيري هميشه بد است و از سوي مومنان بدتر است. كمرنگ شدن راست‌پذيري و گسترش دروغ پذيري بيماري خطرناك امروز است و اين وظيفه روحانيت است كه در درمان مردم بكوشند.

پس از صحبت‌هاي طباطبايي، حجت‌الاسلام‌والمسلمين ابراهيمي ‌رييس مركز رسيدگي به امور مساجد گفت:‌ در تمام انتخابات بعد از انقلاب، مساجد،‌ ائمه جماعات،‌ و روحانيت نقش اول را داشتند. سربلنديم كه امروز اصولگرايي به معنايي كه مقام معظم رهبري فرمودند توانست نقشي را ايفا كند كه ما امروز شاهد موفقيت متديان در مجلس هشتم هستيم.

به گزارش ايسنا،‌ در اين مراسم شخصيت‌هايي از جمله؛ آيت‌الله امامي‌كاشاني، حدادعادل،‌ مصباحي‌مقدم،‌ محمدرضا باهنر، احمد توكلي،‌ اسدالله بادامچيان،‌ علي مطهري،‌ علي‌اصغر زارعي،‌ حميدرضا كاتوزيان،‌ پرويز سروري،‌ شهاب‌الدين صدر،‌ عليرضا زاكاني، الياس نادران، حسين فدايي، مهدي كوچك‌زاده، زهره الهيان،‌ لاله افتخاري،‌ طاهره صفايي،‌ نسرين سلطان‌خواه و... حضور داشتند.تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.