رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه آمريكايي ها با وضع و حال كنوني به بن بست در منطقه مي رسند به آنها توصيه كرد اگر دنبال تغيير شرايط در منطقه خاورميانه هستند روابط ذهني و تصورات اشتباه خود را در اين منطقه تغيير دهند.

به گزارش آريا، علي لاريجاني چهارشنبه شب در مراسم نخستين سالگرد تاسيس شبكه پرس تي وي خطاب به آمريكايي هاگفت: شما مي توانيد شرايط منطقه را تغيير دهيد البته نه با پارادايم گذشته بلكه بايد با اصول و چارچوب جديد به منطقه بنگريد .

لاريجاني تصريح كرد: راه كار اين نيست كه از روش چماق و هويج استفاده كنيد اين روش كهنه شده است و شما بايد درك واقعي تري از منطقه داشته باشيد .

رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: ما معتقديم شما مي توانيد از راه مذاكره موفق شويد اما مذاكره واقعي و نه تصنعي اين مذاكره اصول دارد كه بايدروي نقاط مشترك بايستيم .

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد ايران نمي خواهد ستمي به منطقه واردشود و البته نمي خواهد مظلوم هم باشد.

لاريجاني خطاب به آمريكايي ها افزود: اينكه هرچند گاهي بازي هزارويك شب راه بياندازيد و گاهي از مذاكره و گاهي از روش چماق و هويج سخن بگوييد با تصور اينكه تغيير نگرش ايجاد كنيد اشتباه مي كنيد .

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مانعي ندارد ما را دوباره بيازماييد تصريح كرد ممكن است به ايران لطمه بزنيد كه در اين صورت لطمه هم خواهيد خورد .

لاريجاني با اشاره به اينكه ما فكر مي كنيم شما تا به امروز بدنبال بازي برد - باخت بوده ايد گفت : بهتر است در بازي برد - برد وارد شويد در اين صورت هم ثمرات آن نصيب شما خواهد شد و هم شرايط منطقه به سمت آرامش پيش خواهد رفت.

رييس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه ايران مجدانه شرايط آرام ومسالمت آميز منطقه را دنبال مي كند تصريح كرد : اين شرايط با نظام ارباب و رعيتي حاكم نمي شود همچنان كه آمريكايي ها ميخواستند در عراق قراردادامنيتي را حاكم كنند اما با مخالفت رهبران شيعي و سني مواجه شدند .

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حمله نظامي امريکا و هم پيمانانش به عراق و افغانستان افزود آنان به بهانه مبارزه با تروريسم و ايجاد دمکراسي به اين کشورها حمله کردند ولي نه تنها دراين باره موفق نبودند بلکه صحنه منطقه را تغيير دادند.

رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين كه در نتيجه حمله نظامي به عراق 700 هزار عراقي كشته و مجروح شده اند خطاب به آمريكايي ها گفت: تروريست ها از جاهايي به عراق مي آيند كه با شما در منطقه دوست هستند.

لاريجاني به تحولات سياسي لبنان هم اشاره و خاطرنشان كرد: همه لبناني ها مي دانند كه آمريكايي ها مانع شكل گيري دولت وحدت ملي در اين كشور هستند .

وي با بيان اين كه آمريكا در منطقه به دولت دردسر ساز و ماجرا جو تبديل شده است - تصريح كرد: كارهاي شما يك باور به مردم منطقه داد و آن مواجهه با يك نفرت عمومي بود .تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.