پیمان فروزش نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با مهر از حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در كمیسیون اقتصادی مجلس خبرداد و گفت: این جلسه به منظور پاسخ وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخ به سوالات نمایندگان مجلس در خصوص درآمدهای ارزی كشور، مصارف ارزی دولت در برنامه چهارم و استفاده از منابع حساب ذخیره ارزی برگزار شد.

به گزارش کارگزاران، پیمان فروزش با بیان اینكه وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان درآمدها، تعهدات و وضعیت حساب ذخیره ارزی را برای نمایندگان كمیسیون اقتصادی تشریح كرد، افزود: همچنین سیدشمس‌الدین حسینی مطرح كرد كه دولت تا چه اندازه می‌تواند از درآمدهای ارزی برای مصارف عمرانی و هزینه‌ای استفاده كند.

وی همچنین اظهار داشت: وزیر اقتصاد در این جلسه وضعیت حساب ذخیره ارزی را «مناسب» اعلام و عنوان كرد كه نگرانی در خصوص این حساب وجود ندارد. به گفته فروزش، وزیر اقتصاد همچنین در این جلسه میزان درآمد ارزی كشور در نیمه اول سال جاری را حدود 60 میلیارد دلار عنوان كرد.

از سوی دیگر موسی‌الرضا ثروتی عضو كمیسیون برنامه بودجه در گفت‌وگو با كارگزاران میزان موجودی حساب ذخیره ارزی را به نقل از رئیس كل بانك‌مركزی 25 میلیارد دلار در ابتدای سال 87 عنوان كرد.

همچنین اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس جلسه دیگری با رئیس كل بانك مركزی برگزار كردند كه در این جلسه محمود بهمنی گزارشی از وضعیت بانك‌های جهانی، شرایط بحران آمریكا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، وضعیت بانكداری كشور و سیاست‌ها و برنامه‌های جدید بانك مركزی ارائه كرد.

نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس بیان كرد: بهمنی عنوان كرد كه برای افزایش سرمایه بانك‌ها اقداماتی انجام شده و 6 هزار میلیارد تومان اعتبار ارزی برای سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات به تولیدكنندگان در اختیار بانك‌ها قرار خواهد گرفت.

بدین‌ترتیب قفل‌هایی كه طهماسب مظاهری (رئیس بانك مركزی سابق) بر در بانك‌ها زده بود توسط رئیس‌ جدید باز می‌شود. توقف پرداخت تسهیلات در دوره مظاهری به دلیل جلوگیری از افزایش نقدینگی و كاهش تورم بود.  

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.