عصرایران؛ سیدامید عرب- دولت فعلی آمریکا با پیروی از سیاست جورج بوش و با تکیه بر شعار "حمایت از دموکراسی"، طرح نزدیکی به سازمانهای غیر دولتی در کشورهای مسلمان را دارد.

اعضای کاخ سفید بر این عقیده اند که با بهره وری از قدرت سازمانهای غیر دولتی، می توان به صورت غیر مستقیم، نفوذ آمریکا و الگوی سیستم ارزشهای اروپایی در جهان اسلام را گسترش داد.

آمریکا با بهره وری از شعارهای عامه پسند نظیر "مبارزه با تروریسم"،" حمایت جهانی برای صلح" و غیره، قصد دارد واقعیت انجام شکنجه در گوانتاناموی کوبا، ابو قریب در عراق و دیگر بازداشتگاه های غیر قانونی اش در خاک اروپا را پنهان کند.

این در حالیست که شعارهای اوباما قبل از انتخابات به گونه ای دیگر بود و بنا به وعده او، شکنجه و بازداشتگاه های آمریکا در خارج از این کشور باید تعطیل می شد.

سربازان آمریکایی و متحدانشان نیز با سودجویی از خلاء اجرای قانون در عراق و افغانستان دست به جرائم می زنند و در صورت انعکاس حرکت ناشایست آنها در رسانه ها، شاید مورد محاکمه صوری واقع شوند که از آن جمله میتوان به تجاوز سرباز آمریکایی به نام برایان هووارد به دختر 14 ساله عراقی در سال 2006 و در شهر محمودیه اشاره کرد که متعاقب پیگیری های انجام شده، سرباز خاطی فقط به تحمل پنج سال حبس در آمریکا محکوم شد.

بنا به گزارش رسمی سازمان ملل متحد، تنها در سال 2008 میلادی حدود سه هزار مورد از جرائم سربازان خارجی در عراق و افغانستان گزارش شده است و فقط 300 مورد آنها در دادگاه مورد بررسی قرار گرفته است.

این اوضاع در حالی وخیم تر شده است که سازمانهای غیر دولتی آمریکا و اروپا سعی دارند برای بهبود چهره مخدوش دولتمردان خود، وارد میدان شوند و حتی با محکوم کردن عملکرد سیاستمداران خودی، راه تداوم رابطه با کشورهای هدف را باز نگه دارند.

نکته حائز اهمیت دیگر آنکه یکی از اعضای سازمان های غیر دولتی فعال در زمینه حقوق زنان در کویت در گفتگو با روزنامه عرب تایمز اعلام کرد: آمریکا و متحدانش طی جنگ با ارتش عراق در این کشور از سلاح های آلوده به اورانیوم ضعیف شده بهره بردند و هم اکنون شواهدی نظیر بروز جهش های ژنتیکی موجود است که این مدعا را ثابت می کند.

وی افزود: بی اهمیتی آمریکایی ها به بیماری آنفولانزای خوکی نیز باعث شیوع گسترده آن در کویت شده به نحوی که اگر 18 سرباز مبتلا به این بیماری سریع تحت دزرمان قرار می گرفتند، در حال حاضر نحوه پیشرفت این بیماری در کویت به این سرعت نبود.

وی در پایان تاکید کرد: به طور حتم باید به همکاران اروپایی و آمریکایی خود هشدار دهیم که در صورت تمایل به کنترل دنیا و تدریس دموکراسی، ابتدا مقامات خود را نسبت به عدم استفاده از شلاح های آلوده به اورانیوم توجیه کنند و سپس برای پیشبرد مذاکرات آتی به کشور ما بیایند.

از همین نکته می توان نتیجه گرفت که کانون هایی نظیر NGOهای در ارتباط و با پشتوانه غرب دارای اهداف خاص خود هستند و در پس حرکت صلح طلبانه خود، خزش نا محسوسی را در پیکره جامعه ایجاد می کنند تا در نهایت به هدف شومشان که همان براندازی است، دست پیدا کنند.  

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.