شهردار منطقه 16 تهران گفت: با احداث مراکز تجاري مدرن در خيابان شهيد صابونيان از شوش تا خيابان بعثت، اين منطقه قطب تجاري جنوب تهران خواهد شد.   قاسم کارگر با اشاره به اقدامات انجام شده در اين منطقه اظهارداشت: تکميل فضاي سبز حاشيه اتوبان آزادگان، راه اندازي سه سراي محله، افزايش زمين هاي چمن مصنوعي و همچنين اتمام يک کتابخانه بزرگ و يک بازار ميوه و تره بار از جمله اقدامات انجام شده است.
وي با بيان اينکه سرانه فضاي سبز اين منطقه از کمتر از 10 متر به 13 متر مربع افزايش پيدا کرده است، افزود: در سال جاري احداث زورخانه مجهز در پارک بعثت و همچنين احداث مقبره شهدا در پارک بهمن که علاوه بر فضاي زيارتي داراي بخش هاي فرهنگي و آمفي تئاتر است از پروژه هاي مصوب اين سال است، ضمن آن که زميني براي احداث گرمخانه شهيد رجايي نيز تملک شده و در محله علي آباد نيز در حال تملک زميني براي احداث مجموعه فرهنگي ورزشي هستيم.
کارگر اظهارداشت: احداث دو ايستگاه آتش نشاني و همچنين دو بازار ميوه و تره بار نيز از ديگر فعاليت هاي در دست اقدام اين منطقه است.
شهردار منطقه 16 با اشاره به وضعيت بافت فرسوده اين منطقه گفت: بيش از 50 درصد بافت منطقه 16 فرسوده است که 20 درصد آن از جمله محلات جواديه و باغ آذري در اولويت رسيدگي قرار گرفته است و برداشت هاي ميداني و طرح منظر شهري براي آن تهيه شده که مباحث مربوط به عملياتي شدن به زودي آغاز مي شود.
وي افزود: از آن جا که بسياري از املاک اين بافت ها ريز دانه هستند، اين تدبير انديشيده شده است تا در صورت تجميع 8 تا 9 پلاک از تخفيف 90 درصدي بهره مند شوند.
کارگر در مورد خروج مشاغل صنفي آلاينده از منطقه، اظهار داشت: بخشي از اين مشاغل مانند کارخانه روغن نباتي قو، بافت کار، چيت سازي، مشاغل دولتي هستند که براي انتقال آن ها بايد تصميمات کلان از سوي دولت گرفته شود که دراين رابطه جلساتي برگزار شده است و شهرداري آمادگي خود را براي انتقال اين مشاغل اعلام کرده است.
وي افزود: بخشي از مشاغل آلاينده نيز سنگ بري ها هستند که جزو مشاغل آزاد بوده و انتقال آنها به خارج از شهر مطرح شده است.
کارگر خاطر نشان کرد: به دليل اين که اين صنف از مشاغل مورد نياز شهروندان است نبايد مکاني که براي آن ها در نظر گرفته مي شود از شهر خيلي دور باشد و در نظر داريم تا انتقال آن ها به خارج از شهر با ارائه تسهيلاتي ممکن شود.
شهردار منطقه 16 ، بازار بلور و چيني در اين منطقه را از فرصت هاي تجاري جنوب تهران دانست و گفت: بازار بلور و چيني فروش ها از فرصت هاي تجاري بسيار خوب در جنوب تهران است و درنظر است خيابان شهيد صابونيان از شوش تا خيابان بعثت، پاساژهاي مدرني احداث شود که با اجراي اين طرح، اين منطقه يکي از زيباترين مکان هاي کشور از نظر تجاري و تامين مايحتاج شهروندان دراين زمينه مي شود.
وي با اشاره به نبود پارکينگ هاي طبقاتي کافي در اين منطقه خاطر نشان کرد: از سال گذشته ساخت پارکينگ هاي طبقاتي در اين منطقه آغاز شده و در محله صابونيان پارکينگي 8 طبقه با گنجايش 700 خودرو آماده افتتاح است.
کارگر تصريح کرد: محلات و مناطقي که محل فعاليت تجاري هستند دراولويت ساخت پارکينگ قرار دارند و همچنين ساخت پارکينگ طبقاتي در خيابان نازي آباد از پروژه هاي دردست اقدام منطقه است.

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.