"ديک ادووکات" سرمربي سابق تيم ملي فوتبال هلند به فدراسيون فوتبال ايران توصيه کرده است که استخدام يک مربي صاحب نام خارجي براي تيم ملي خود را فراموش کرده و از "افشين قطبي" حمايت کند.

ایلنا: قطبي از سال 2005 تا 2006 دستيار ادووکات در زمان مربيگري تيم ملي فوتبال کره جنوبي بود.

ادووکات با توجه به انتشار خبرهايي از تلاش تعدادي از اعضاي فدراسيون فوتبال ايران براي به خدمت گرفتن يک مربي بزرگ خارجي براي مسابقات جام ملت هاي آسيا در سال 2011 و اشاره به نام هايي چون "اسون گوران اريکسون" و "رود گوليت"، در گفت وگوي اظهار داشت: در حال حاضر هيچ يک از مربيان مطرح دنيا علاقه اي به کار در تهران ندارند. افرادي که در ايران به نام مربياني چون اريکسون و گوليت اشاره مي کنند، از فرصت هايي که مربياني با اين سطح دارند، بي اطلاع هستند. اين مربيان برجسته اروپايي تقريبا هر هفته پيشنهادات بسيار خوبي دريافت مي کنند. من خودم به شخصه پيشنهادهايي از باشگاه ها و کشورهاي مختلف دارم اما در اين مرحله دنبال مسائل مالي نيستم و به موقعيت کاري فکر مي کنم.

وي افزود: فراموش نکنيد که ايران در جام جهاني حضور ندارد و مسابقات آسيايي هم براي مربيان مطرح در خارج از اين قاره جذابيتي ندارد.

به نظر سرمربي سابق تيم هاي آيندهوون، رنجرز و زنيت سنت پترزبورگ، ايران بايد از قطبي حمايت کند.

ادووکات تاکيد کرد: اگر از من در مورد توانايي هاي افشين قطبي بپرسيد، به شما مي گويم که او آينده درخشاني دارد. او بهترين فرد براي مربيگري ايران در حال حاضر است. ايران نمي تواند مربي بهتر از او داشته باشد. قطبي انگيزه بسيار بالايي دارد و فوتبال ملي را مي شناسد. او با سراسر جهان ارتباط دارد. قطبي قطعا مي تواند فوتبال ايران را به سطح بالاتري ببرد.

اين مربي هلندي خاطر نشان کرد: ايران به عنوان يک کشور فوتبال دوست به ثبات نياز دارد. يک مربي هم به حمايت فدراسيون و تمامي مردم علاقمند به فوتبال در اين کشور نياز دارد تا بتواند کارش را خوب انجام دهد.

ادووکات که به طور همزمان مربيگري تيم ملي فوتبال بلژيک و هدايت تيم باشگاهي آلکمار هلند را بر عهده دارد، ادامه داد: شنيده ام که فدراسيون فوتبال ايران قصد دارد مبلغ زيادي براي استخدام يک مربي باتجربه تر بپردازد. قوي ترين توصيه من به آنها اين است که روي قطبي و کادر فني او سرمايه گذاري کنند. روي يک تيم خوب بدنسازي، اردوهاي تدارکاتي خوب و تيم هاي خوب براي مسابقات دوستانه و همچنين امکانات تمريني خوب سرمايه گذاري کنند.

وي تصديق کرد: بايد تيم ايران را با برگزاري مسابقات دوستانه، بيشتر در اروپا ببينيم چون عملکرد آنها فقط در صورتي مي توانند بهتر شوند که با تيم هاي قوي تر بازي کنند. اما اين تيم ها با همه احترامي که براي فوتبال آسيا قائل هستم، در اين قاره وجود ندارند بلکه در اروپا هستند.

مربيان زيادي با تجربه قطبي در آسيا نيستند. علاوه بر اين قطبي نقش بسيار بزرگ و موثري به عنوان دستيار مربي، در تيم ملي کره جنوبي در جريان مسابقات جام جهاني 2006 داشت. راستش همان موقع هم براي دستيار مربي بودن، زيادي خوب بود. به خاطر دقتي که او در مربيگري دارد، دوست ندارم روزي به عنوان حريف مقابل وي قرار بگيرم.

تاريخ : | | نویسنده : learncom1 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.